25.8 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

Доаѓа нова недела, а со неа и нови предизвици. Погледнете што подготвија ѕвездите за сите хороскопски знаци за периодот од 14 до 21 мај.

Овен 21. 3 – 20. 4.

Работа

Ќе се истакне вашата умешност во смислувањето нови проекти. На крајот на неделата постои одреден недостаток на трпение во извршувањето на работата. Можни се вербални конфликти со незадоволни страни или колеги.

Љубов

Однесувањето на партнерот ќе ви биде неразбирливо. Неговата поддршка и разбирање ќе отсуствуваат, а вашите чувства ќе варираат од гнев и бес до студенило и рамнодушност. Дозволете и на другата страна да зборува за своите желби и потреби.

Здравје

Чувството на исцрпеност ќе ве направи лесен плен за болести, а поочигледни последици од намалената виталност може да бидат настинки, вируси и слични сезонски заболувања. Зајакнете се со препарати за зајакнување на имунитетот.

Најдобар ден: 16 мај

Најлош ден: 14 мај

Бик 21. 4. – 21. 5.

Работа

Меркур во вашиот знак ви носи позитивна енергија, ја зголемува љубопитноста и го забрзува темпото на живот. Вооружени со нов бран на самодоверба, решително ќе се справувате со настаните.

Љубов

Ќе најдете сила да се збогувате со старите навики и врски кои ве направиле несреќни. Ќе ги видите вистинските причини за несогласувањето. Ќе бидете отворени за разговор и решавање на проблеми. Нема да има пречки да и пријдете на личноста која ви се допаѓа.

Здравје

Избегнувајте предолго седење на биро, одете на прошетка, планинарење или некоја друга физичка активност. Грижете се за цервикалниот ‘рбет – ќе имате корист од вежбите за истегнување за да ја намалите болката.

Најдобар ден: 18 мај

Најлош ден: 17 мај

Близнаци 22. 5 – 21. 6.

Работа

Доколку сакате да одржувате добри односи со деловните партнери и колеги, ќе ви бидат неопходни деловни отстапки. Не обрнувајте внимание на игрите зад сцената, кои само ќе ја покажат слабоста или зависта на одредени луѓе.

Љубов

Добитната љубовна комбинација ќе биде скромноста и едноставноста. Среќните брачни парови би можеле да планираат заеднички инвестиции, да зборуваат многу за некои планови за иднината и да обезбедат заедничка материјална егзистенција. Слободните ќе се заљубат.

Здравје

Избегнувајте ладни и газирани пијалоци. Топлите чаеви и мед ќе го спасат вашето чувствително грло. Но, Сонцето во вашиот знак ја поддржува вашата виталност, па доколку имате некакви проблеми, тие ќе бидат минливи и безопасни.

Најдобар ден: 20 мај

Најлош ден: 18 мај

Рак 22 јуни – 22 јули

Работа

Можеби ќе ви биде понудена подобра позиција, добро платена работа со скратено работно време или може да забележите дека вашите работни услови се подобруваат. Недела е погодна за дополнителна заработка и нови работни места.

Љубов

Може да пропаднат големи зборови, изјави за љубов, договори за брак или планирање потомство. Кон крајот на неделата љубовната екстаза малку стивнува. Дозволете му на вашиот партнер да погледне во вашата душа. Разговорот за скриените желби и чувства ќе ја продлабочи вашата врска.

Здравје

Ќе бидете здрави, издржливи и издржливи, па ќе ви треба помалку време за спиење и одмор. Венера во вашиот знак ќе придонесе за подобро расположение, но и за разубавен изглед, кој ќе привлече внимание.

Најдобар ден: 15 мај

Најлош ден: 20 мај

Лав 23. 7. – 22. 8.

Работа

Ќе мора да се прилагодите, да ги почитувате барањата на шефовите, усвоената рутина и постоечките деловни рамки. Добрата организација на работата ќе биде предуслов за успех и ќе успеете во тоа.

Љубов

Позицијата на Венера укажува на можност за тајни врски и љубовни триаголници. Ваквите ситуации ќе ви бидат вистински предизвик. Ќе сакате дотичниот да биде само ваш, дури и ако тоа ве доведе во непријатни ситуации. Внимавајте колку далеку можете да одите.

Здравје

Ќе почувствувате болка во вратот и грбот. Ќе се напрегате премногу, особено физички. Рекреација во играта со деца или поинтензивно дружење со луѓе. Не се изолирајте, без разлика колку ви треба.

Најдобар ден: 17 мај

Најлош ден: 19 мај

Девица 23. 8. – 22. 9.

Работа

Ќе ви се отворат нови можности во надворешните односи. Активираната тимска работа ќе донесе многу иновации во вашиот бизнис. Вистинскиот однос со претпоставените ќе гарантира дека вашите идеи се добро поставени.

Љубов

Ќе знаете како да го задоволите партнерот и како да го изненадите со ситници кои ќе го подигнат романтичното расположение. Слободните треба што повеќе да излегуваат, бидејќи на друштвените собири сигурно ќе сретнете некоја привлечна. Љубовта ти „чука“ на врата!

Здравје

Поволното влијание на Меркур и Марс ви дава физичка издржливост и голема работна енергија. Вашите ментални способности ќе блеснат и подобро ќе се сеќавате и ќе бидете посреќни. Ќе бидете многу социјални и ќе излегувате многу.

Најдобар ден: 18 мај

Најлош ден: 14 мај

Вага 23. 9. – 22. 10.

Работа

Ќе покажете многу ентузијазам и смелост во остварувањето на целите. Активностите во кои сте вложиле труд и време ќе почнат да даваат резултати. Ќе можете да ги убедите претпоставените во профитабилноста на вашите идеи.

Љубов

Чувствата може да се изладат или опстанокот на врската ќе бара поголема одговорност, па дури и одредени жртви во името на другиот.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести