19.8 C
Skopje
среда, мај 22, 2024

ТОП 10 РАБОТИ КОИ МАЖИТЕ НИКОГАШ НЕМА ДА ГИ ПРИЗНААТ

  1. Сакаат самоуверени жени

Мажите ги доживуваат жените, како и самите себе. Затоа, мажот претпочита да избере поцелосна жена која има харизма отколку некој врвен модел со недостаток на самодоверба.

  1. Важно е како изгледате

На мажите не им е грижа дали сте облечени во модни парчиња. Секој од нив сака да ја види жената што ја сака, атрактивно, елегантно и женствено, но без вулгарности.

  1. Не знам како да го направам тоа

„Да се ​​биде маж“ во женските очи е многу важно за нив. Затоа тие започнуваат бизнис, дури и ако не се сигурни за успех. Тие сакаат да бидат силни и паметни пред својата дама, без оглед дали знаат да поправат нешто дома.

  1. Се чувствуваме изгубени кога поставувате комплицирани прашања

Жените сакаат да поставуваат прашања како што се: Дали сум дебела?, но во исто време да направат тажно лице, но да задржат продорен изглед. Зборовите не можат да опишат колку мажите мразат да одговараат на вакви прашања.

  1. Љубоморни сме

Мажите не ги искажуваат отворено своите чувства и ако ја видат својата љубена како флертува со друго момче, нема да откријат емоции. Сепак, тоа ги јаде одвнатре.

  1. Ми се допаѓа вашата пријателка / сестра

Едноставно е: ако мислите дека вашата пријателка или сестра е супер згодна, ниту вашиот маж нема да го пропушти тој квалитет. Тој исто така ќе помисли на неа, иако никогаш нема да го каже тоа гласно, се разбира.

  1. Ве проучуваме

Ако ве покани на вечера во ресторан, не брзајте да изберете венчаница. Лесни флертувања, шеги и насмевки се само знаци дека тој е заинтересиран за вас, а не дека е ваш засекогаш.

  1. Сакаме комплименти

Традиција е дека комплиментите обично ги даваат мажи, но тие исто така сакаат да слушаат пофалби. Тие имаат потреба од такви зборови, а таквите ситници можат да променат сè.

  1. Ние сме мајстори во криењето на нашите чувства

Кулминација на романтичен филм што ги расплакува жените може да влијае на мажот на ист начин. Единствената разлика е во тоа што тој смело ќе каже дека гледате глупости и брзо ги бришат очите.

  1. Не ве оставаат без причина

Човек никогаш нема да замине ако е заинтересиран. Тој не прави ништо без причина. И, ако остави некој со кого се чувствувал добро, не може да го стори тоа одеднаш – таквата жена има посебно место во неговото срце.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести