9.8 C
Skopje
сабота, март 2, 2024

ЕВЕ КОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК ГО САКААТ СИТЕ

Нивната опсесивност ги привлекува и останатите знаци од Зодијакот, но не се грижи за тоа.

Премногу се сака себеси, својот ред и мир. Има и длабоко чувство за хуманост, методичен пристап кон животот, често е нежен, но претпазлив – затоа Девицата е магичен знак што привлекува, а не е премногу заинтересиран за другите.

Девицата како Бикот и Јарецот е земјен знак и сакаат конзервативни и организирани работи, но и оние кои зависат од нив. Ова се знаците кои сакаат да си го организираат животот според папки. Меркур е планетата што владее, па затоа Девиците имаат добро развиено чувство за говор и пишување, како и други форми на комуникација. Ова е нивната предност во привлекувањето партнери, пишува Крстарица.

Повеќето се воодушевени од питкоста и елоквентноста на Девиците, кои знаат како да ги заведат и однесат. Сепак, овој знак не се заљубува и не се вклопува лесно во другите бидејќи премногу се сака себеси и својот ред и мир.

Девицата знае да ги одврати луѓето околу неа со критики. Девиците повеќе сакаат да имаат неколку стабилни врски отколку многу партнери. Тие избираат животни партнери врз основа на тоа колку се важни и неопходни во нивниот живот. Тие се посветени партнери кои сакаат предизвик од време на време.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести