19.8 C
Skopje
четврток, септември 7, 2023

Претрес во Кичево, пронајдена дрога, приведен дилер

На 30.11.2022 во Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево го лишиле од слобода А.Л.(26) од Кичево.
При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена бела прашкаста материја.
Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img