5.4 C
Skopje
среда, јануари 25, 2023

Џони Деп после 5 години се враќа во улогата на озлогласениот капетан Џек ?!

Иако враќањето на актерот во познатата франшиза се чинеше невозможно до пред неколку месеци, неименувани извори открија дека актерот закажал пробно снимање на тајна локација на почетокот на следната година.

Деп, кој го толкуваше ликот на пијан и проблематичен капетан во сите филмови од популарната серија, наскоро треба да се појави на пробното снимање во Велика Британија, кое ќе се одржи во февруари следната година на тајна локација. Неидентификувани извори велат дека работниот наслов на новиот филм е „Ден на море“

„Се е во рана фаза и се уште не знаеме кој ќе го потпише ова достигнување.“

Се очекува Џони да се појави на пробното снимање кое е закажано за почетокот на февруари и пред да заврши продукцијата.

Брус Хендрикс, кој работеше на првите три филма, беше назначен за извршен продуцент. Сите други детали се чуваат строго под клуч. Целиот проект е обвиткан во тајност, а компанијата Дизни сака да држи се во тајност што е можно подобро.

Деп (59) дебитираше во популарната продукција уште во 2003 година со филмот „Проклетството на црниот бисер“. Првите пет филмови од серијата заработија над 3,4 милијарди фунти ширум светот, а популарниот актер стана побогат за вртоглави 200 милиони.

Неговата иднина со франшизата беше доведена во прашање откако го загуби случајот за клевета против магазинот The Sun во ноември 2020 година. Во написот објавен за него и неговата поранешна сопруга Амбер Херд, тој беше означен како „насилник“.

Деп, кој се разведе од Амбер Херд (36) во 2016 година по една година брак, продолжи да ја тужи актерката за клевета и го доби судењето во САД во јуни оваа година.

Бидејќи самиот Деп за време на судењето се заколна дека никогаш нема да се врати во улогата на озлогласениот капетан, бидејќи Дизни ги прекина сите врски со него по обвинувањата за злоставување, сите се прашуваат дали оваа вест е лажна или, сепак, е постигнат договор.

Женските добротворни организации рекоа дека се загрижени откако слушнале дека Деп се враќа на „големата врата“.

„Кога некој е обвинет или прогласен за виновен за семејна злоупотреба, важно е сите работодавци да го сфатат тоа сериозно, а тоа ги вклучува и работодавците во филмската и телевизиската продукција.

„Кога семејното насилство ќе се занесе под тепих и брзо ќе се заборави, тоа испраќа опасна порака“, се вели во соопштението.

Додека, пак, љубителите на популарната серија и обожавателите на актерот почнаа петиција повторно да го гледаат во улогата на капетанот Џеко. Петицијата ја потпишаа над 800.000 луѓе.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img