28.8 C
Skopje
недела, април 14, 2024

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН
Се чувствувате празно. Можеби овие денови сте завршиле важни задачи, па сте помислиле дека овој ден ќе биде спектакуларно радосен. Задоволството отсуствува поради наглото опаѓање на адреналинот. За да се вратите, итно смислете нови цели.

БИК

Ве очекуваат добри вести за значителен паричен приход, но потоа следуваат трошоци. Со навидум стабилизирање на финансиската состојба се подобрува и вашето расположение, што позитивно влијае на љубовните врски.

БЛИЗНАЦИ

Можна е можност за дополнителна работа која не ви е потребна во моментов. Барате оправдување во финансиска компензација која не е доволна за напорот што треба да го вложите. Прифатете затоа што овој бизнис ќе се исплати на долг рок.

РАК

Можна е интересна средба со слободоумна личност. Прифатете го предизвикот, но чувајте се во тајност бидејќи авантурата подоцна може скапо да ве чини. Стресни сте, потребна ви е рекреација, но во исто време внимавајте на физичките повреди.

ЛАВ

Под голем притисок сте. Вашата педантност не ви дозволува да ги оставите работите недовршени. Износот на обврските во однос на времето што го имате на располагање остава впечаток дека самите сте си направиле хаос, поради што ќе завршите во кревет.

ДЕВИЦА

Изненадени сте од приказната за колега на која бескрајно сте му верувале. Непотребно се нервирате, бидејќи информациите главно не се вистинити. Подобро внимавајте на исхраната и најдете начин како квалитетно да се одморите, бидејќи имунитетот ви е во сериозно опаѓање.

ВАГА

Потрудете се да слушате што ви кажуваат другите луѓе. Може да забележите дека некој се обидува да ви пренесе одлична идеја, но вие не реагирате. Ако ја дозволите можноста некој друг да смисли нешто корисно, ќе имате шанса значително да профитирате.

ШКОРПИЈА

Не дозволувајте пропустот во концентрацијата да ве изолира од средина каде што сте високо ценети. Вашата инвентивност не пропадна, тоа е краткорочно заситување. Наскоро ќе имате можност да го преземете водството во важен деловен потфат.

СТРЕЛЕЦ

Иако многу добро знаете што сакате, а имате и разработени планови, не е поволен период за големи зафати. Одложете ги сите видови инвестиции како и деловни одлуки, склони сте на грешки. Зајакнете го вашиот имунитет бидејќи сте изложени на ризик од вирусна инфекција.

ЈАРЕЦ

Им дозволувате на другите луѓе да го преувеличуваат вашиот неуспех и на тој начин ви наметнуваат чувства на инфериорност и вина. Тешко е да се одржи самодовербата во моментот на неуспех, но ако не започнете навреме, краткотрајната непријатност може да се претвори во сериозен проблем.

ВОДОЛИЈА

Дисциплина, тоа ви кажува овој ден. И токму кога е најважно, ве обзема умор и поспаност. Ако не попуштите, ќе направите сериозни грешки кои ќе ве чинат парични казни. Ваквите транзити се особено неповолни за вашето учество во сообраќајот.

РИБИ

Пристигнуваат интересни деловни предлози од стар близок пријател. Не е вистинско време да размислувате за големи потфати, сè што ќе помислите денес нема лесно да се оствари во иднина. Затоа, обрнете внимание на себе и на вашата сакана.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести