17.8 C
Skopje
среда, септември 13, 2023

Неделен хороскоп

Овен

Работа

Ова е сегментот од вашиот живот кој не цвета во моментов. Ова не е изненадувачки бидејќи некоја тешка енергија се „акумулира“ веќе некое време и вие ја чувствувате. Крајот на неделата носи многу стрес, а доколку не внимавате можни се посериозни компликации. Овој аспект може да укаже и на одлуки кои ќе отворат нов деловен пат во иднина.

ЉУБОВ

Невообичаено ве привлекува личноста што ја среќавате во вашата работна средина. Доколку одлучите да одите на таен состанок овие денови, подгответе се за непријатни изненадувања. Затоа, пазете се од скандали бидејќи колку и да сте внимателни, вашата тајна може да се открие на непријатен начин.

Здравје

Контролирајте го крвниот притисок.

Бик

Бизнис

Во овој период, може да потпишете договор или да постигнете цврст договор за нова деловна соработка. Ако сте на таа позиција, внимавајте, лицето кое ја застапува власта или работодавачот може да превиди некои детали и подоцна да ги прескокне во реализацијата на целиот проект. Внимателно бирајте ги зборовите, можни се недоразбирања.

ЉУБОВ

Можеби не ви е сè темно, но се чини дека не сте спремни да направите ништо и да го уредите вашиот љубовен живот онака како што најмногу ви одговара. Не губете го трпението, бидејќи сте свесни дека се е минливо, вклучително и оваа фаза од животот. Сè ќе се среди кога саканата личност ќе започне сериозен разговор.

Здравствена вртоглавица.

Близнаци

Работа Се чувствувате добро, расположението се зголемува. Парите ги трошите на мали задоволства, иако попаметно би било тоа да го одложите, барем до крајот на неделата кога ситуацијата значително ќе се промени. Ако често сте на тркала, бидете внимателни, особено за време на викендот. Постои и ризик од физичка повреда, затоа внимавајте во таа смисла, особено на јавно место.

Љубов Што и да правите и што и да се залагате, овие денови, вие сте на обвинителна клупа. Со оглед на тоа, заради превенција, обезбедете ги сите полиња каде што нешто сте сокриле бидејќи има големи шанси да бидете откриени. Внимавајте кому верувате, некој од вашите пријатели може ненамерно да ве изневери.

Здравје Пазете се од повреди.

Рак

Работа Поволен период за активирање на работно место. Планетарните аспекти ветуваат добар исход доколку во средината на неделата направите чекор надвор од вашата моментална рутина. Тоа може да биде почеток на нешто што ќе функционира на необичен начин. Сепак, би било добро да бидете внимателни, особено ако ракувате со документи и хартии. Можни се грешки и превиди.

Љубов Уживате да ја планирате иднината со денови, но изгледа заборавате дека таквите планови се нереални додека другата страна не се вклучи. Како што одминува неделата, така расте тензијата меѓу вас и вашиот партнер. Избегнувајте дискусии бидејќи груби зборови може да паднат од двете страни.

Здравје Болка во грбот.

Лав

Работа Почнавте многу работи, неколку помали проекти кои многу ви се допаѓаат, секој сам за себе. Постојат сите шанси да сте ја потрошиле креативната енергија, па ви треба сериозна пауза. Не се откажувајте, се што сте направиле досега ќе ви се исплати во наредниот период. Во секој бизнис има подеми и падови, а исто така е и вашата.

ЉУБОВ Романтичното расположение се крева. Саканата личност очекува да им обрнете внимание и да му го дадете слободното време. За целосно исполнување на вашата улога, неопходно е да ја напуштите куќата на неколку дена. Поволен период е за краткотрајно патување и одмор.

Здравствена несоница.

Девица

Работа Моментално сте на пресвртница. Треба да носите важни одлуки, но ниту едно од решенијата не ви се допаѓа. Ви се нуди партнерство кое нема никакви ветувачки карактеристики, но ви е неодоливо привлечно. Освен тоа, може да дојде до превирања во вашата работна средина во која ќе преземете лидерска позиција која не ви се допаѓа.

Љубов Без разлика дали сте во врска или не, деновиве ви приоѓаат луѓе кои некако не ви одговараат. Без разлика дали се работи за разлика во години или брачен статус, постои голема пречка што не ја поминувате. Доколку би го прифатиле додворувањето, сметајте на тоа дека романсата нема да заживее.

Здравје Пазете се од настинки.

Вага
Работа Ги мешате работата и приватниот живот, па овие денови може дополнително да ја искомплицира ситуацијата која веќе некое време е напната. Има и добра страна од овие планетарни аспекти, што е голем потенцијал што ќе го искористите ако се фатите за работа и молчите за сите случајни провокации. Добивате заштита од луѓе со кои порано сте работеле.

Љубов Овде нештата баш не ви цветаат, бидејќи во врската со вашата сакана веќе некое време постои дистанца. Немате време да се посветите на тој проблем, изгледа имате уште работа. Планетарниот распоред на небото укажува на потенцијална ескалација на незадоволството на партнерот.

Здравје Болка во синусите.

Шкорпија

Бизнис Нема шанси да дојде решение од кое многу зависи од вас. Некои луѓе веројатно ја поттикнаа вашата лажна надеж. Наоружајте се со трпение и некако издржете го овој период бидејќи наскоро доаѓаат промени а со тоа и решение на ситуацијата која ве мачи веќе некое време. Не се замарајте со дилемата што ќе се случи понатаму, бидејќи сега не можете да ја видите разрешницата на се.

ЉУБОВ Имате чувство дека не можете да дојдете до саканата личност. Без разлика дали сте во врска или не, деновиве се чини дека ова поле ви е во мирување. Ако ви се чини дека ова е мирот пред бура, во право сте. Најдобар совет за вас е да заштедите енергија и да чекате поволни денови.

Здравствени алергии.

Стрелец

Работа Сè што правите овие денови станува претерано заморно. Притиснати сте од сите страни, не сте сигурни кога е вистинскиот момент да застанете, повлечете линија и да им кажете на сите дека доста е. Со сето ова се чувствувате изневерени бидејќи и недостасува поддршката на која сметавте. Бидете трпеливи и пред се внимателни, за да можете што побезболно да го поминете овој период.

Љубов Поддршката од саканата личност е од непроценлива важност за вас, особено овие денови кога сте во ситуација да донесете одлука која можеби е од витално значење. Не заборавајте дека вие не сте центарот на светот. Енергијата на партнерот е во опаѓање, наскоро и вие ќе бидете важна потпора за него.

Здравје Пазете се од инфекции.

Јарец

Работа Ве мачи големо разочарување. Сфаќате дека сте изложени на сурова манипулација, особено од соработници на кои сте им верувале. Ве фаќа паника без причина, ве штитат луѓе кои се на самиот врв. Сфатете ги другите тешкотии како лекција што ве учи како да го одделите важното од неважното и да ги распоредите вашите приоритети, кои се единствените кои се важни.

ЉУБОВ Потребна ви е мала пауза за да ја поминете во друштво на саканата личност или семејството. Се чини дека не ја добивате потребната поддршка од партнерот. Ако ја намалите преосетливоста на минимум, ќе сфатите дека не сте сами и дека она што го добивате од најблиските е сосема доволно за вашите моментални потреби.

Здравје Проблеми со видот.

Водолија

Работа Добро се чувствувате, па со таа вибрација привлекувате луѓе од сличен профил. Напливот на енергија иницира раѓање на нови идеи или иницирање проекти во кои вие би играле важна улога. Поддршката на претпоставените ветува позитивен исход од се што ќе започнете деновиве. Сепак, важно е да останете со двете нозе на земја за да не ве однесе предалеку напливот на оптимизам.

Љубов Долго го одложувате решавањето на некои проблеми, па насобраното незадоволство сериозно ве мачи. Што и да се обидете, нема одговор од вашата сакана. Оние кои се сингл треба да го задржат тој статус, во спротивно секој почеток на љубовна врска би бил неповолен.

Здравје Проблеми со стомакот.

Риби

Бизнис Има значителни промени во врска со вашиот бизнис. Пред да може целосно да се реализира, неопходно е да се совладаат некои нови вештини. Состојбата што ви е претставена буди вознемиреност кај вас и ја зголемува нервозата што тешко ја контролирате. Пред да донесете избрзани одлуки, размислете добро што ќе изгубите ако се побуните.

ЉУБОВ Зрачите со нестабилно расположение кај партнерот. Притисокот под кој се наоѓате не е предизвикан од неговото однесување, затоа внимавајте да не направите штета која подоцна би била тешко да се поправи. Крајот на неделата може да биде исклучително напнат, избегнувајте сериозни разговори и расправии.

Здравје Проблеми со кожата.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img