26.8 C
Skopje
петок, јули 12, 2024

ПАРИЧЕН ХОРОСКОП ЗА ОКТОМВРИ

ОВЕН
Уран во Бик може да ви донесе приход преку Интернет. Венера во Вага укажува дека треба да бидете внимателни со вложувањето доколку имате деловно партнерство. Некој лесно може да ве убеди да донесете погрешна одлука.

БИК
Ретроградниот Меркур, кој ќе биде на 2 октомври, укажува дека ќе имате финансиски потешкотии. Меѓутоа, кога Меркур ќе тргне напред, вашиот финансиски сектор ќе биде постабилен. Можно е да добиете деловна понуда која ќе ви донесе нешто поголема заработка. Уран во вашиот знак може да ви донесе добивки на игрите на среќа.

БЛИЗНАЦИТЕ
Марс ви дава енергија да се борите за вашите цели, но и вие сте под голем стрес. Во очекува добар финансиски период, а тоа треба да го искористите до 30 октомври, кога Марс се движи наназад, потоа ќе успори.

РАК
Сонцето, владетелот на вашата втора куќа, влезе во Вага, па ви носи големи трошоци за стан. Тоа е купување на мебел или реновирање на домот. Внимавајте во што ги вложувате парите бидејќи во иднина ќе имате поголеми трошоци отколку што сте очекувале.

ЛАВ
Иако во септември заработивте помали пари, октомври ви носи пресврт. Ретроградниот Меркур запира, па ќе имате постабилна финансиска состојба. Ве очекуваат подобри преговори за пари.

ДЕВИЦА
Сонцето и Венера во Вага ви носат и пари и убави подароци. Тоа е нешто што за вас ќе има голема вредност. Ова е месецот во кој ќе можете да заработувате од сопствено хоби.

ВАГА
Сонцето и Венера во вашиот знак со Марс во Близнаци ви носат прилив на пари. Марс во Близнаци ви носи пари од странство. Тоа може да биде и соработка со странска компанија која ќе ви донесе зголемување на заработката.

СКОРПИЈА
Ретроградниот Јупитер во октомври значи дека ви било ветено унапредување на работа, но тоа е одложено. Во меѓувреме ќе дознаете за подобро платена работа која може да ви донесе одлични пари.

СТРЕЛЕЦ
Аспектите на Сатурн со Марс и планетите во Вага ви носат одлична можност да ја зголемите вашата заработка во текот на октомври. Ова се и нови за пари кои ќе ви ги обезбедат за зимата, пишува „Информер“.

ЈАРЕЦ
Дури и ако имате долгови или кредити од минатото, Сатурн ќе ве награди за големиот труд што го вложивте во последните месеци, па ќе имате пари. Внимавајте прекумерните амбиции да не ве одведат предалеку, за да не можете да ја видите реалната ситуација кој колку вреди на работното место, особено ако сте на позицијата шеф.

ВОДОЛИЈА
Вие сте еден од знаците кои ќе уживаат во положбата на планетите во зодијакот, па можете да се опуштите бидејќи ќе пливате во пари. Ако планирате да побарате покачување, месецот за тоа е октомври.

РИБИ
Планетите во Вага ви носат спонзорства во октомври. Ова значи дека можете да го решите прашањето околу наследството, но во исто време да добиете пари за некој ваш проект.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести