-3.2 C
Skopje
понеделник, јануари 16, 2023

Падна и првиот снег

Според снимките од Кредарица во северозападна Словенија, на теренот останало поголемо количество снег.

Снег се уште паѓа, а температурата е -4 степени Целзиусови. Северен ветер дува со брзина од 37 километри на час.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img