spot_img
22.8 C
Skopje
петок, август 5, 2022
spot_img

Дневен хороскоп

ОВЕН

Денес ќе мора да бидете посуптилни во односот со луѓето. Спротивноста на Марс и Месечината ги прави луѓето почувствителни, а вие не сакате да повредите нечии чувства. Затоа, размислете добро што сакате да кажете и како ќе го кажете, пред да ги оптоварувате луѓето со вашите нефилтрирани забелешки.

БИК

Односите со луѓето се како огледала, драг наш Бик. Ако денес ви се чини дека некој околу вас се однесува чудно или отуѓено, погледнете прво во себе. Можеби сте биле премногу барани или строги, па ова е само реакција на вашето однесување. Само затоа што вашите намери се добри, не значи дека сте го направиле вистинскиот пристап. Поправи го.

БЛИЗНАЦИ

Сега е време за диета и започнување на нов циклус на вежбање. Вистина е, размислувавте за тоа некое време, но едноставно не можете да ја пронајдете волјата. Месечината е во вашата куќа на благосостојба, па затоа е добро време да направите промени кон здрав живот. Воедно е погодно време за сите козметички зафати, затоа – правецот на салонот за убавина.

РАК

Денеска тешко дека ќе се придржувате до работниот распоред. Планетите ве повикуваат да потонете во декаденција. Затоа, доколку навистина треба да направите нешто важно, направете го омиленото кафе или купете си кроасан кој толку многу го сакате и зачинете ја малку атмосферата со уживање. Ако имате можност, само опуштете се на плажа или покрај базен.

ЛАВ

Ве очекува прилично напорен ден исполнет со бројни задачи, но од вас зависи дали ќе го доживеете како стрес или не. Штотуку воспоставивте рамнотежа помеѓу кариерата и приватниот живот и се трудите да не ја нарушите оваа рамнотежа, ви треба. Заштедете повеќе за пријателите и саканите и обидете се да поминувате што е можно повеќе време дома – токму таму се чувствувате најудобно во моментов.

ДЕВИЦА

За вас денес важи изреката: Патот до пеколот е поплочен со добри намери. Воздржете се да земате совети од други луѓе, без разлика дали тоа е пријател кој ве прашува што да облечете или партнер кој бара совет за одредени прашања во кариерата. Едноставно, со оваа позиција на планетите, подобро е да ги оставите луѓето сами да одлучуваат.

ВАГА

Вклучете ја вашата интуиција и дозволете таа да ве води кога станува збор за односите со луѓето. Таа ќе ве води и до луѓе кои можат да ви помогнат во кариерата, и до луѓе со кои ве очекува убава летна љубовна приказна. Привлечноста тлее и взаемна, сега е вистинското време да почнеме да ја реализираме.

ШКОРПИЈА

Денешното спротивставување меѓу Марс и Месечината ве прави целосно збунети: дали ви се допаѓа или не? Да раскинеме или не? Сега вашите романтични чувства се силни, дури мислите дека е време да завршите. Ова не е вистинскиот ден да започнете дискусии или да носите трајни одлуки, бидејќи, едноставно, вашата перспектива е заматена.

СТРЕЛЕЦ

Зборот на денот за вас е: негација! Одбивате да погледнете некои околности во вашиот живот и живеете во негирање, а тоа никогаш не може да трае долго и да донесе добри резултати. Подобро откорни го тој ханзапласт, планетите се во таква положба што ќе ти помогне да ја надминеш болката и да продолжиш во животот.

ЈАРЕЦ

Ако сте личност од кариера, денес дефинитивно ќе бидете во неволја. Гледате дека сте тргнале надвор од курсот, заедно со вашиот тим, и итно треба да се вратите на вистинскиот пат. Дури и ако имате опасност да навредите некого или да повредите нечие его, ќе мора да ги соопштите вашите забелешки, во спротивно ќе забележите загуби.

ВОДОЛИЈА

Ако денес ви понудат менаџерска позиција, размислете добро! Вистина е, гледате дека имате доволно компетентност да ја водите целата приказна и веќе знаете кои се слабите точки. Но, треба добро да размислите што се очекува од вас и дали сте подготвени да одговорите на тие барања во овој момент од вашиот живот.

РИБИ

Можеш ли да се справиш со вистината? Риби, бидете внимателни денес ако се мешате во туѓа работа или барате да слушнете детали од приказната што ве засега. Вистината што ќе ја откриете може да ја разниша вашата слика за себе или за луѓето блиски до вас. Запомнете: не зависи од вас да ги „средите“ луѓето околу вас, туку да ги поддржите, а ако можете, помогнете им.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести