spot_img
10.8 C
Skopje
сабота, мај 21, 2022
spot_img

Канада со нови санкции против руските олигарси

Според официјалното соопштение, дополнителните санкции ќе ја ограничат работата на 14 лица, меѓу кои и руски олигарси, членови на нивните семејства и блиски соработници на рускиот претседател Владимир Путин.

Забраната за увоз ќе биде насочена кон руски стоки, кои вклучуваат алкохолни пијалаци, морски плодови и дијаманти. Забраната за извоз се однесува на луксузни стоки како обувки, облека и накит. /МИА

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести