spot_img
17.8 C
Skopje
понеделник, мај 16, 2022
spot_img

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

Овен

Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи. Накратко, доброто расположение може да го расипе необичен телефонски повик што не го очекувате. Вестите што ќе ги слушнете ќе бидат чудни и немате друг избор освен да слушате и да заборавите што е можно поскоро.

Бик

Поволен ден за истражување и учење. Сигурно е и дека ќе добиете понуда за зачленување во хуманитарна организација каде што целосно би се изразиле, бидејќи вашата комуникативност и убедливост се вредни за таа работа.

Близнаци

Поради изразената варијабилност на расположението, вие сте почувствителни, што може да доведе до разнишана љубовна врска. На дното на своето срце сè уште чувате силни спомени од далечното минато, па сеќавањето на неуспешната голема љубов ја вознемирува вашата нова.

Рак

Денот е обележан со напнати транзити кои укажуваат на стресни ситуации од кои нема лесно да се извлечете. Нетрпеливоста сведете ја на минимум за да избегнете поголеми неволји, особено кога станува збор за партнерства и љубов.

Лав

Имате можност да научите како нешто добро доаѓа од секоја лоша работа. Проблемот со вашата моментална ситуација е недостатокот на поддршка на која сметавте. Можеби е вистинско време да размислите што сакате, да ви ласкаат или искрено да ве критикуваат.

Девица

Соочени сте со нерамнотежа помеѓу она што го знаете рационално и она што го чувствувате интуитивно. Се двоумите, премногу е луцидно да донесете важна одлука само врз основа на чувства, без начин да го докажете тоа. Не се правдајте пред никого, вашиот суд е непогрешлив.

Вага

Не сте сигурни каде да одите понатаму, се што знаете е дека ви треба промена. Немате услови за патување, а токму тоа би ви помогнало во моментов. Не паѓајте во темни расположенија, работите се одвиваат баш како што треба, наскоро ќе знаете што да правите.

Скорпија

Се соочувате со понуда од која се плашите колку сакате. Очекувате интензивна поддршка од членовите на семејството, иако сте свесни дека тоа нема многу да ви помогне. Бидете тоа што сте, опуштете се и освојте позиција со вашиот шарм.

Стрелец

Се чувствувате празно. Можеби сте завршиле важни задачи овие денови, па мислевте дека овој ден ќе биде спектакуларно радосен. Задоволството го нема поради наглото опаѓање на адреналинот. За да се опоравите, веднаш смислете нови цели.

Јарец

Љубовниот живот е во центарот на вниманието. Партнерот долго време е во сенка, трпеше од вашите професионални напори и проблемите кои дојдоа со тоа. Време е да го надоместите тоа, особено на крајот од денот кога му треба вашата поддршка.

Водолија

За да постигнете некои поголеми цели, ќе мора да жртвувате нешто, а тоа можеби е поврзано со вашиот љубовен живот. Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи, па големи се шансите да успеете во сите ваши намери, но обидете се да не тргувате со емоциите.

Риба

На почетокот нешто не ви се допадна, а потоа кога работите тргнаа како што сакавте, изгубивте интерес. Се соочувате со луѓе кои не го разбираат вашето променливо расположение, не знаат како да ве задоволат. Бидете фер и почитувајте ги потребите на другите луѓе.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести