spot_img
22.8 C
Skopje
среда, мај 4, 2022
spot_img

Мицкоски оствари средба со финскиот амбасадор во Македонија, Кимо Лахдевирта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски денес оствари средба со амбасадорот на Финска во Македонија, Кимо Лахдевирта.

На средбата беа дискутирани актуелните политичко економски теми, како што е кризата во која СДСМ И ДУИ ја втурнаа Македонија.  

На средбата се дискутираа и безбедносните предизвици во Европа, и војната во Украина.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести