4.8 C
Skopje
сабота, јануари 14, 2023

Здравко Чолиќ има нова песна после 5 години (ВИДЕО)

Здравко Чолиќ денеска на Меѓународниот ден на жената и претстави нова песна на својата верна публика во која претежно има припаднички на понежниот пол.

Темата е со наслов „100 дукати“, а интересно е дека музиката ја направи познатиот пејач Саша Матиќ. Текстот, пак, е дело на Милош Смиљаниќ-Зуца, а аранжманот е со потписот на Никша Братош.

Песната е пуштена во етерот, а веќе се работи и на видеото.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img