spot_img
-3.2 C
Skopje
петок, јануари 21, 2022
spot_img

Еве кои е најдобар град за забава

Ново истражување го рангира Лондон како најдобар град за забава во Европа.

Тимот од SlotsUp истражувал кои градови низ Европа се најдобри за „диви“ ноќни излегувања, а Лондон бил на врвот на листата.

Лондон е на врвот на листата, со 548 поени од 800 благодарение на живите барови, раздвижените ноќни клубови и брилијантната гурманска сцена.

Следува Париз со оценка 368 и Прага со 354.

Истражувањето покажува дека Лондон има најголем број стриптиз клубови, казина, хотели, шоуа и концерти, објекти за ноќен живот, активности на отворено и ресторани, барови и пабови.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести