10.8 C
Skopje
недела, декември 4, 2022

Снегот направи вистински хаос во Египет (ВИДЕО)

„Дали е ова Александрија или Европа?“ е еден од коментарите.

Метеоролошката управа на Фејсбук објавила фотографии од снег на улиците на Александрија, поточно од пристанишните области Кармуз, Ал-Маншија и Александрија.

Директорот на Центарот за анализа и прогнозирање при египетската метеоролошка управа Махмуд Шахин ги предупреди граѓаните на нестабилноста на времето.

Тој ги повикал граѓаните да носат зимска облека и да возат внимателно, бидејќи минималната температура на воздухот ќе биде меѓу осум и 10 степени, а во подножјето на Синај температурата може да се спушти и до два степени под нулата.

Читај Следно

spot_img
10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести

spot_img