spot_img
8.8 C
Skopje
четврток, ноември 25, 2021
spot_img

Обвинителкатa Русковска на средба со евроамбасадорот Гир

Едночасовната средба што се одржа вчера во просториите на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, како што е наведено во соопштението од Обвинителството, била од протоколарен карактер.

Истакнувајќи го своето задоволство за работењето на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, амбасадорот Гир понуди помош од Европската Унија за уште поефикасно и поефективно работење на ова Обвинителство, се наведува во соопштението.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести