spot_img
8.8 C
Skopje
четврток, ноември 25, 2021
spot_img

ГОЛЕМ УДАР ЗА НАРКО МАФИЈАТА ВО СРБИЈА: ЗАПЛЕНЕТ Е ПОЛА ТОН МАРИХУАНА

Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин денеска остварил средба со раководството на Управата за криминалистичка полиција и им честитал за успешно спроведената акција на запленување на 520 килограми марихуана спакувана во 134 пакувања во Ниш.

Марихуаната пристигнала од Косово и Метохија и бил наменет за понатамошна продажба во српските градови и населени места.

Во акцијата е уапсен маж на возраст од 45 години.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести