15.8 C
Skopje
среда, јуни 5, 2024

Супер бабичка крева 185 килограми без никаква мака (ВИДЕО)

Дури по пензионирањето на 65-годишна возраст Нора Ленгодн открила дека тренирањето и теретаната и се најголема страст и оттогаш тренира секој ден и успеала да собори дури 19 рекорди.

Тогаш за прв пат зачекорила во теретана и никогаш повеќе не излегла од неа. Сега има 78 години, и е активен шампион во кревање тегови. Таа крева 185 килограми од мртво кревање.

Нејзиниот тренер вели дека таа крева повеќе тежина од некои млади мажи и затоа тие мислат се најдобро за неа и неизмерно ја ценат.

Во својата возрасна категорија, оваа баба држи дури 19 рекорди.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести