spot_img
10.8 C
Skopje
недела, октомври 24, 2021
spot_img

МИШО КОВАЧ ИТНО ХОСПИТАЛИЗИРАН

Пејачот Мишо Ковач е хоспитализиран поради респираторни проблеми и се наоѓа на Оделение за плуќни болести во КБЦ во Сплит, пишуваат хрватските медиуми.

Пејачот е во стабилана состојба и добро се опоравува. За неколку дена ќе биде пуштен на домашно лекување. Мишо имал респираторни проблеми кои не се предизвикани од коронавирус.

Ова не е првпат да заврши во билница поради тоа. Пред две години бил на лекување во загрепската Специјална болница за плуќни болести, каде што се опоравувал од сериозна инфекција на плуќа.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести