spot_img
9.8 C
Skopje
среда, октомври 20, 2021
spot_img

ХОРОР: Полицијата пронајде масакриран маж, цел град трага по убиецот (фото)

Според француските медиуми, полицијата пронашла маж со отсечена глава и извадена утроба во францускиот град Болен.

Според првите информации, ова не е терористички напад, туку сторителот наводно е внук на убиениот.

Неговото тело е пронајдено зад трговскиот центар. Улиците околу местото на убиството се затворени.

На местото на настанот има над 80 полицајци кои трагаат по сторителот. Исто така во истрагата е вклучен и хеликоптер, а полицијата ја пребаруваше областа со мотори, исто така кучињата им помагаа во с. Дојде како и градоначалникот.

Полицијата за убиството сомничи 37-годишен маж  кој е во бегство и најверојатно вооружен со нож. Се предупредуваат граѓаните да бидат будни и да ја избегнуваат областа за сопствена безбедност

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести