spot_img
11.8 C
Skopje
среда, октомври 20, 2021
spot_img

Кривична пријава за крадец од Скопје


На 19.10.2021, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар извршиле службен разговор со Ш.Д.(38) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“на 05.09.2021 на бул.„Гоце Делчев“. По добиената пријава, биле преземени соодветни мерки и било утврдено дека Ш.Д. е сторител на делото. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести