spot_img
7.8 C
Skopje
петок, октомври 15, 2021
spot_img

Приведени тројца крадци


На 13.10.2021, полициски службеници од ЕВР Аеродром и Драчево ги лишиле од слобода А.Ќ.(38) од Скопје и И.С.(40) и Т.С.(42), двајцата од с.Црешево, скопско, поради сомнение дека во повеќе наврати извршиле кражба во објект во изградба на бул.„АСНОМ“ во Скопје. Со нив бил извршен разговор, а дел од украдените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците. По целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.    

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести