spot_img
9.8 C
Skopje
вторник, октомври 12, 2021
spot_img

Приведен крадец од Скопје


На 08.10.2021 во 10.00 часот полициски службеници од Полициската станица Гази Баба го лишиле од слобода Ф.А.(36) од Скопје поради сомнение дека на 16.02.2021 извршил кражба. Со него бил извршен разговор во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 235 од Кривичниот законик.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести