spot_img
21.8 C
Skopje
среда, септември 8, 2021
spot_img

Земјотрес од 4,2 степени според Рихтеровата скала ја стресе Босна и Херцеговина

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала ја потресе Босна и Херцеговина во средата околу 13,38 часот.

ЕМСЦ известува дека епицентарот бил на 19 километри северно од градот Зеница.

Засега нема податоци за можна штета, а граѓаните известуваат дека е почувствуван силен и краток потрес.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести