spot_img
18.8 C
Skopje
сабота, август 28, 2021
spot_img

ВИКЕНД ХОРОСКОП

ОВЕНВикендот не е поволен за потпишување на договори. Можете да очекувате некои мали недоразбирања на полето за работа. Во љубовта ќе ви одговара флертот со една личност, но се’ уште не сте подготвени за нешто поконкретно.

БИК

Немате некои поголеми промени на деловниот план во текот на викендот. Се’ ќе се одвида како и досега, мирно и без стрес. Во љубовта можно е да ви пречи љубомората која ќе ја покаже партнерот.

БЛИЗНАЦИ

Одлично настапувате и немате дилеми кога станува збор за деловното поле. Пред вас е викенд во кој ќе бидете многу активни. Во љубовта нема назнаки за големи промени на полето за емоции.

РАК

Можно е да ви се пружи прилика за соработка со странство, која би била многу поволна за вашата работа. Во љубовта ќе бидете многу шармантни и привлечни за личностите од спротивниот пол.

ЛАВ

Пријатно сте изненадени со позитивните промени кои сте ги воочиле на своето работно место. Пред вас е добар викенд. Во љубовта ви одговара вниманието кое го добивате и ви се ближи почеток на врска со нова личност.

ДЕВИЦА

Можно е викендов да им се посветите на ситните обврски кои требаше да ги завршите пред извесно време. Во љубовта покажете му на партнерот како се чувствате и кажете му дека ви е важно да го зачувате вашиот брак.

ВАГА

Сами донесувате важни одлуки поврзани за работата и се трудите никого да не оптоварувате со своите дилеми и проблеми. Во љубовта викендов ќе сакате да ги покажете сите чувства кон партнерот.

СКОРПИЈА

Сметате дека постојат некои работи кои морате да ги разјасните со своите надредени и нема да се откажете се’ додека не ја постигнете својата цел. Во љубовта најверојатно нема да можете доволно да се опуштите.

СТРЕЛЕЦ

Можно е во текот на викендот да немате можност да дојдете до потребните информции за деловното поле. Во љубовта можете да очекувате многу интересен викенд и некое ново познанство кое во вас ќе пробуди желба за романтика.

ЈАРЕЦ

Време е да преземете контрола над својата работа и животот. Само вие можете да покренете некои промени. Импулсивно реагирате и немате такт кога станува збор за љубовното поле.

ВОДОЛИЈА

Можно е на некого да му дадете совети или помош, имате многу позитивни искуства во помагањето на другите. Односот со партнерот не е најдобар и не сте сосема задоволни од тоа.

РИБИ

Можно е да ве очекува многу напорен викенд во кој ќе имате многу деловни обврски. Во љубовта ќе бидете позитивно изненадени од предлогот од страна на една интересна и шармантна личност.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести