spot_img
27.8 C
Skopje
вторник, август 10, 2021
spot_img

Полска инфуелнсерка ја продала љубовта за 250.000 долари

Полска инфуелнсерка Марта Рентел ја понудила својата љубов на Интернет за 250.000 долари. Не само што ја понудила, туку и продала.

Станува збор за продажба на NFT, односно продажба на љубов за незаменливи дигитални токени.

Анонимен клиент добил можност да оди на вечера со Полјачка, но не било наведено каде. Она што сигурно ќе го растажи е што ќе биде со Марта само виртуелно, не физички, освен споменатата вечера.

Марта одлучила да се понуди затоа што сакала да направи разлика помеѓу личноста „Марта Рентел“ и нејзината Инстаграм личност „мартиренти“.

Инаку, таа има повеќе од 650.000 следбеници на Инстаграм и 2,4 милиони на Тикток.

Ќе биде интересно да се види што следува на продажба за NFT – можеби некој ќе понуди омраза или депресија за продажба?

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести