spot_img
26.8 C
Skopje
понеделник, август 2, 2021
spot_img

Претрес во Охрид, приведен охриѓанец, пронајдена дрога


На 01.08.2021 во 22.35 часот од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје и од СВР Охрид во близина угостителски објект лишен е од слобода Б.Р.(41) од Охрид. 

При преглед на патничко  возило „БМВ“, со охридски регистарски ознаки, во кое бил Б.Р. и при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена прашкаста материја. За настанот е известен Јавен обвинител, а по документирање на случајот против него ќе биде изготвен соодветен поднесок. 

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести