spot_img
38.8 C
Skopje
петок, јули 30, 2021
spot_img

СДСМ и БЕСА договорија соработка за престојните локални избори

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со лидерот на БЕСА Билал Касами.

– Со претседателот на БЕСА, Билал Касами се согласивме дека партнерството во нашата коалиција ќе продолжи да се развива и на претстојните локални избори, за кои согласно спецификите на различните општини ги бараме и утврдуваме најдобрите кандидати кои ќе го дадат најдобриот резултат за нашиот народ, напиша Заев.

Тој воедно оценува дека коалицијата СДСМ – БЕСА минатата година поставила нови стандарди во современото политичко дејствување во Северна Македонија. Денес, како што наведува, оваа соработка е на уште повисоко ниво и дава одлични резултати низ работата на Владата.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести