spot_img
19.8 C
Skopje
петок, јули 23, 2021
spot_img

Снимка од дрон го прикажува ужасот во Кина (Видео)

Снимките направени од дрон го прикажуваат целиот хорор предизвикан од поплавите во кинеската провинција Хенан.

На снимката се гледаат автомобили што ги носи вода, како и метро-станицата, која е поплавена, пишува Би-би-си.

Фотографиите покажуваат и голема штета предизвикана од рекордните врнежи од дожд што го погодија големиот град Џенгџоу во вторникот вечерта.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести