spot_img
25.8 C
Skopje
четврток, јули 22, 2021
spot_img

УЦЕНУВАЛ ДЕВОЈКА СО КОМПРОМИТИРАЧКИ ФОТОГРАФИИ И ВИДЕО И БАРАЛ ПАРИ – ДОБИЛ КРИВИЧНА ПРИЈАВА

На 21.07.2021 околу 23.00 часот полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода И.З.(26) од с.Чешиново, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „уцена“.
Имено, според пријавата од 45-годишна жителка на Кочани, И.З., со кого била во љубовна врска, ја  уценувал дека доколку не му даде пари, ќе објавел фотографии и видео запис за неа со компромитирачка содржина.
Во координација со Јавен обвинител, лицето е приведено, а по документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 259, став 1 од Кривичниот законик

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести