spot_img
21.8 C
Skopje
сабота, јули 17, 2021
spot_img

ГОЦА ТРЖАН ПО ТРЕТ ПАТ СЕ ОМАЖИ (фото)

Пејачката Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ тајно ја организираа својата црковната венчавка. Пејачката се огласи на својот Инстаграм-профил и споделувајќи фотографии од церемонијата откри дека уште еднаш си се заколнале на вечна љубов. Гоца на венчавката била облечена во бело, додека Раша носел темно одело.

Тржан се погрижи медиумите да не дознаат за оваа информација, односно да остане тајна дека таа по втор пат ќе му каже ДА на Раша и ќе му се заколне на вечна љубов и пред Бога.

Инаку, Гоца и Раша се венчаа во 2015 година, а сега решија да се венчаат и во црква. На пејачката ова и е втор брак, пред Раша нејзин избраник беше Иван Маринковиќ, со кого ја има ќерката Лена.

За Иван со кого не е во добри односи таа неодамна рече дека не се кае, но призна дека се зафркнала.

„За бившите се најдобро, ама дека се зае*ав, се зае*ав. Сериозно си се пос*ав на животот!“ – рече Гоца.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести