spot_img
21.8 C
Skopje
сабота, јули 3, 2021
spot_img

254 санкции за брзо возење на територија на цела држава

Во текот на вчерашниот ден (02.07.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 254 возачи. Од нив, 24 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а пет возилa се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Најголем број од санкциите се изречени на територија на СВР Штип – 54, а потоа на територија на СВР Скопје – 51, на територија на СВР Куманово – 43…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта. 

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести