spot_img
18.8 C
Skopje
сабота, јули 3, 2021
spot_img

СТРАШНО: Познат холивудски актер обвинет за сексуално злоставување на пет девојки ?!

Холивудскиот актер Џејмс Франко беше обвинет во 2019 година за сексуално злоставување на пет девојки кои биле ученици во неговото училиште за глума.

Тој сега е решен да се спогоди, па понуди точно 2.235.000 американски долари отштета, иако сè уште тврди дека не е одговорен за какво било сексуално вознемирување на поранешни студенти.

  • Иако обвинетиот ги негира обвинувањата, тој признава дека тие потенцираат важни прашања, и обете страни се согласуваат дека сега е време да се фокусираат и да започнат со решавање на проблемот со злоупотреба на жени во Холивуд. Сите се согласуваат дека никој во забавната индустрија не смее да биде изложен на злоупотреба и дискриминација, без оглед на пол, религија, раса, сексуална ориентација или попреченост – стои во изјавата на славниот актер кој се здоби со глобална популарност во комедијата „Pineapple Express“.

Девојките кои го обвинуваат тврдат дека за време на аудицијата и часовите биле принудени да учествуваат во симулирани сексуални сцени кои биле далеку од стандардите вообичаени во индустријата.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести