spot_img
20.8 C
Skopje
понеделник, јуни 21, 2021
spot_img

ОПШТ ХАОС ВО МОСКВА

Околу 150 цркви и храмови во центарот на Москва добија закани со бомба од непознати лица, откри денеска извор од безбедноста за агенцијата ТАЅЅ.

  • Непознати лица испратија 150 закани со бомби во централниот дел на Москва. Пребарувани беа сите верски објекти, не беше пронајдена експлозивна направа, додаде изворот.

Заканите со бомба пристигнаа еден ден порано, во саботата, а полицијата трагаше по луѓето кои ги испратиле заканувачките пораки и вршеа одредени проверки.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести