spot_img
18.8 C
Skopje
недела, јуни 20, 2021
spot_img

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП

ОВЕН
РАБОТА – Аспектите на Марс со Уран ве доведуваат во ситуација да не ви го држи местото и затоа сè ви изгледа неподносливо. Вие сè уште ја преземате работата премногу лично, но фокусирани сте на тоа како да се задоволите. Времето на преговори започнува на 23 јуни, затоа обидете се да бидете трпеливи.
ЉУБОВ – Склони сте на флерт и авантури бидејќи сте започнале интензивно да излегувате на јавни места. Ќе имате бројни познаници, но ќе ви биде тешко да останете долго со истите луѓе.
ЗДРАВЈЕ – Болки во грбот.

БИК
РАБОТА – Поради Марс во Лав, вие сте склони кон радикални одлуки што влијаат на сите сфери од вашиот живот. Емотивно преживувате сè и не е исклучено одеднаш да донесете одлука со која ќе ја промените вашата комплетна деловна и приватна ситуација. Финансиите ќе бидат постабилни по 23 јуни.
ЉУБОВ – Марс ви носи криза и не обидувајте се да се карате или да барате правда со личноста што ве интересира. Можно е нарушување поради недоразбирање. Сè уште сте премногу емотивни за да ги разберете каприците на вашиот партнер. Неповолна недела за започнување нова романса.
ЗДРАВЈЕ – Чувствително.

БЛИЗНАЦИ
РАБОТА – Оваа недела ви носи големо олеснување бидејќи Меркур оди конечно напред, така што ќе се стабилизирате. Марс во Лав ќе предизвика бура кај вас на работа бидејќи сè ви е преку глава, па затоа ќе донесете радикална одлука. Не сте трпеливи со луѓето со кои работите и ова ви создава проблеми во комуникацијата.
ЉУБОВ – Имате добра врска со вашиот партнер и придвижувањето на Меркур напред ќе ви донесе олеснување бидејќи ќе имате подобро разбирање. Ако сте слободни, Јупитер ќе ви донесе романтично познанство со личност од воден знак.
ЗДРАВЈЕ – Подобро.

РАК
РАБОТА – Сонцето на првото поле ви носи добра организација, па затоа ќе бидете насочени кон обврските. Ќе ги покажете вашите организациски вештини и многумина ќе можат да се потпрат на вас. Ќе имате поголеми трошоци, но исто така ќе заработите и повеќе пари.
ЉУБОВ – Во врска со партнер доаѓа криза и најдобро е да не се прават радикални потези. Флертувате многу поради Венера во вашиот знак, но знајте дека не е време за сериозна врска.
ЗДРАВЈЕ – Подобро.

ЛАВ
РАБОТА – Сонцето во Рак ве прави многу чувствителни, па сè ви пречи и вие го доживувате премногу лично. Како резултат, ќе почувствувате губење на самодовербата на работа. Подложни сте на негативни влијанија однадвор, па затоа сте склони кон заблуди. Марс ве тера да дејствувате и да реагирате конкретно, но поради тоа може да имате почести конфликти.
ЉУБОВ – Вие потиснувате многу чувства и не сте подготвени да бидете целосно отворени за никого. Затоа во вас се случуваат многу работи што не сакате да ги признаете. Тајните љубовни врски не се решение.
ЗДРАВЈЕ – Слабо.

ДЕВИЦА
РАБОТА – Ретрограден Меркур престанува да ве затемнува, па конечно ќе се вразумите! Ќе имате чести конфликти со Близнаците во врска со методите на работа на работа, и нема да бидете наклонети на никаква работа. Вие сте мрзливи и станува сè потешко да се вратите во форма. Размислувате како да одморите што е можно повеќе без да влијаете на вашата кариера.
ЉУБОВ – Кризата во врската продолжува. Најдобро е да не го оптеретувате вашиот партнер со вашата ситуација на работа. Она што е интересно е дека ќе имате ново запознавање со лице од воден жиг.
ЗДРАВЈЕ – Подобро.

ВАГА
РАБОТА – Подгответе се Венера да влезе во Лав, што значи дека ќе влезете во подобар период за секоја иницијатива. Преку пријатели, ќе слушнете за деловна можност што ќе ви донесе реализација на некои надежи. Тоа е нешто што го заслужувате, па затоа е интересна недела пред вас.
ЉУБОВ – Марс во Лав ви носи љубов од пријателството. Некој кој ви е верен пријател, ќе покаже емоции кон вас. Тоа ќе биде некој што не го познавате долго време, но се покажа како лојален пријател. Лавовите се привлечни за вас.
ЗДРАВЈЕ – Одлично.

СКОРПИЈА
РАБОТА – Марс во Лав не ви одговара, затоа постојано сте во хаос околу работата затоа што не работите, и не е поволен период за промена на работното место. Haveе имате чести конфликти и желби за промена. Она што го сакате сега нема да дојде.
ЉУБОВ – Венера влегува во Лав, па ќе има поголема страст во врската со партнерот. Но, колку повеќе страст има, толку е поголема потребата од кавги. Можна е криза во врската, и пред се затоа што се оптеретувате со работа.
ЗДРАВЈЕ – уште полошо.

СТРЕЛЕЦ
РАБОТА – Ситуацијата на работа е добра затоа што покажувате колку сте способни. Имате можност да влијаете на вашите соработници со цел бизнисот да работи што е можно подобро. Влегувањето на Венера во Лав ви носи ново деловно езерце на кое нема да можете да одолеете.
ЉУБОВ – Меркур конечно оди напред, па ситуацијата во љубовта ќе почне да се одвива онака како што ви одговара. Haveе имате нова можност за романса и едно е сигурно, некој ќе успее да предизвика страст кај вас! Убав период за патување заедно.
ЗДРАВЈЕ – Одлично.

ЈАРЕЦ
РАБОТА – Како што Меркур се движи напред, конечно се враќате во нормала на работа. Конечно имате можност да ја подобрите ситуацијата, која е критична веќе дваесетина дена. Ситуацијата е финансиски нестабилна, но имате можност да го решите проблемот со наследството.
ЉУБОВ – Не сте во стабилна емотивна фаза и затоа сте во пресвртница. Вие не знаете што точно сакате. Ќе почувствувате силна привлечност кон привлечна личност која е разведена или од пред кратко е сингл.
ЗДРАВЈЕ – Послабо.

ВОДОЛИЈА
РАБОТА – Марс и Венера во Лав придонесуваат да се чувствувате лишеви, па сè ве иритира, дури и работата. Треба да направите радикален потег, односно каква било промена што ќе направи да се чувствувате поинаку. Сепак, Сатурн ги забавува сите овие промени.
ЉУБОВ – Марс предизвикува во вас желба да менувате партнери за секоја грешка и нивото на толеранција е на минимум. Сè ви пречи и би сакале да бидете повеќе фокусирани на себе во овој период.
ЗДРАВЈЕ – Уште полошо.

РИБА
РАБОТА – Марс и Венера во Лав ви носат повеќе работа на работното место, но исто така ќе бидете задоволни што нешто ќе започне од мртвата точка. Ова е периодот во кој ќе работите на најмалку два деловни проекти. Имате можност да направите нешто што го сакате и да ги постигнете своите амбиции.
ЉУБОВ – Меркур оди напред, па сè ќе биде многу појасно во односот со вашиот партнер од средината на неделата. До тогаш, обидете се да не размислувате многу за збунувачките разговори што сте ги воделе во последните неколку недели.
ЗДРАВЈЕ – Одморете повеќе.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести