spot_img
18.8 C
Skopje
недела, јуни 20, 2021
spot_img

ВИСТИНСКИ МАЖ: На девојката и врачи ДОГОВОР по повод Европското првенство

Џорџија Холмс од Велика Британија го покажа договорот што ѝ го подари нејзиното момче Џоел по повод Европското првенство во фудбал на TikTok.

  • Нема шанси да сум единствената што добила писмо од нејзиното момче во пресрет на Европското првенство во фудбал – напиша таа со видео што им се допадна на скоро 50.000 луѓе.
  • Го пишувам овој е-пошта како документ со условите и одредбите за Европското првенство, што ќе се одржи од петок, 11 јуни 2021 година, до недела, 11 јули. Сега ќе ги набројам своите услови и одредби – го започна човекот писмото, кое многумина ги насмеа.

Правилата вклучуваат, меѓу другото, дека нема да има „интеракции со мобилни телефони“ освен ако тој не и се јави да ѝ каже „дека фудбалот се враќа дома“.
Второто правило е дека никогаш не треба да го прашува кога ќе се врати дома, бидејќи поголемиот дел од времето ќе го помине во пабот. Точката три, сепак, дозволува Џорџија да го повика своето момче кога станува збор само за итни случаи. Може да му испраќа пораки само на полувреме или на крајот од натпреварот, бидејќи неговото „целосно внимание мора да биде насочено кон играта“. Испраќањето пораки за време на шутирање пенали е строго забрането. Тој исто така додаде дека секое лошо расположение предизвикано од играта не смее да се сфати лично, а исто така најави дека често ќе се враќа дома во алкохолизирана состојба.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести