spot_img
20.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021
spot_img

Се појавија сите детали за тајната романса помеѓу Кардашијан и кошаркарот

Манекенката Кендал Џенер и кошаркарот Девин Букер на 12 јуни годинава прославија година на врска. По тој повод, на социјалната мрежа Instagram се појавија неколку приватни фотографии од парот, што не е изненадувачки, бидејќи убавицата од кланот Кардашијан-Џенер е многу внимателна и претежно не споделува интимни моменти на интернет со обожавателите.

За време на емисијата „Во чекор со Кардашијанс“, таа ја чуваше својата приватност далеку од очите на јавноста, што едногодишниот помлад избран човек очигледно го почитуваше.

Ниту еден од нив не е „обожавател на привлекување внимание“ на таков начин – преку телевизија, медиуми воопшто, социјални мрежи и затоа една цела година од нивната љубов кон јавноста помина речиси незабележана.

  • Кендал никогаш не била посреќна. Врската станува посилна и таа ужива во тоа. Девин е прилично повлечен насамо, па му одговара тоа што Кендал не е „луда по изложеност“ и нема намера да биде таа што ќе направи такво нешто. Таа му е благодарна за тоа и го почитува за тоа. Сличните на слични се радуваат – таа е навистина така во нивниот случај. Тие уживаат во меѓусебното друштво – беше речено два месеци откако се шпекулираше дека се заедно, додека во тој момент сè уште мудро молчеа за сè.

Тамошните медиуми за прв пат пишуваа за нивната врска во текот на април 2020 година, два месеци откако тие навистина започнаа да објавуваат. Потоа, биле видени како возат бесен автомобил во Аризона. Во мај истата година, гласините станаа уште погласни, бидејќи Кендал беше видена како го вози Девин до аеродромот со еднакво скап автомобил.

Шпекулациите не завршија тука. Во август, Кендал и Девин заедно отидоа на роденденската забава на Кајли Џенер. Истиот месец, тие беа видени заедно како вршат обврски низ градот и го шетаат неговото куче.

Во септември 2020 година, тие заминаа на одмор заедно за прв пат, со пријателите Хејли и Џастин Бибер. Четири месеци подоцна, на нејзиниот Instagram се појави послободна фотографија со Девин, позната на обожавателите како „потпишана како што изгледа“, за која позираше во бикини.

Дури во февруари, врската беше „официјализирана на Instagram“ – на Денот на вљубените. За празникот добила чанта од позната модна марка од своето момче, со монограмот: „KJ + DB“.

Потребата за поголема изложеност сè уште не е објавена во јавноста, така што тие продолжуваат да ја чуваат врската подалеку од љубопитните погледи.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести