spot_img
21.8 C
Skopje
петок, јуни 11, 2021
spot_img

Се огласи човекот кој го удри Макрон

Четири месеци затворска казна доби Дамијен Тарел, затоа што му удри шлаканица на францускиот претседател Емануел Макрон.

Тој на сослушувањето призна дека пред два дена му удрил шлаканица на Макрон додека се поздравувал со граѓани на југоистокот на Франција. Притоа тој додаде дека тоа го сторил непланирано и од гнев поради пропаѓањето на Франција.„Кога го видов неговиот пријателски лажен поглед, почувствував гадење и имав бурна реакција. Тоа беше импулсивна реакција и се изненадив и од сам себеси“, истакна Тарел.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести