spot_img
23.8 C
Skopje
петок, јуни 11, 2021
spot_img

Д-р Беќаровски: Во моментов во државата доминира стомачен вирус, клиниките се преплавени со таа патологија

Доц. д-р Нико Беќаровски специјалист интернист од Клиниката за токсикологија која е воедно и Ургентен центар, во емисијата 24 анализа рече дека се надева ова лето пандемијата ќе стивне. Сега на површина излегуваат пациентите кои тешко ја поднеле пандемијата и сега имаат потреба од лекар, а тука е и постковид синдромот.

– Не е само да се излечи вирусот, последиците кои ги остава се карастрофални. Во моментов во државата доминира стомачен вирус, клиниките се преплавени со таа патологија. Ситуацијата со ковидот е смирена, но тој не е комплетно загубен, вели д-р Беќаровски.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести