spot_img
23.8 C
Skopje
петок, јуни 11, 2021
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Претпладне времето ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, јавува УХМР.

Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 30 степени.

Во Скопје, променливо облачно, околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има и услови за поинтензивни процеси и појава на град. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 29 степени.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести