spot_img
22.8 C
Skopje
четврток, јуни 10, 2021
spot_img

Француската полиција го претресла домот на Демијан Тарел човекот кој го удри претседателот Емануел Макрон, еве што се пронајде

Француската полиција го претресла домот на  Демијан Тарел, човекот кој го удри претседателот Емануел Макрон.

Тарел живеел со својата мајка, а во куќата пронашле оружје, советско знаме, примерок од книгата на Хитлер, „Мојата борба” и воени игри. Тарел, судејќи по фотографиите на неговиот профил на Инстаграм, бил вљубеник во средновековната историја, а често учествувал и во симулации на витешки борби, со воен оклоп на себе. Тарел следел левичарски и десничарски Јутјуб канали, како и емисии за историски битки.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести