spot_img
22.8 C
Skopje
среда, јуни 9, 2021
spot_img

ЗГРАДА ВО ЈУЖНА КОРЕЈА СЕ СРУШИ НА ПРОМЕТНА УЛИЦА (ВИДЕО)

Зградата што се руши се сруши денеска во Јужна Кореја, а делови од зградата паднаа врз блиските возила и сериозно повредија осум простории, соопштија властите.

Бетон од зградата во јужниот град Гвангжу паднал на автобус и две патнички возила, објави Националната противпожарна агенција, јави АП.

Спасувачките екипи се испратени на местото на настанот и спасија осум лица, сите тешко повредени, се наведува во соопштението.

Не беше кажано дали повредените се наоѓале во автобус, патнички возила или во демолирана зграда.

Пожарникарите соопштија дека бараат луѓе кои можеби се наоѓаат под урнатините на зградата.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести