spot_img
19.8 C
Skopje
петок, јуни 4, 2021
spot_img

42 прекршоци за брзо возење регистрирани со т.н. „ноќен радар“ во Тетово

На 03.06.2021 во периодот од 20.30 часот до 23.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Полициска станица за безбедност на патниот сообраќај Тетово спровеле контрола на брзината со која се движат возилата во населено место. Притоа, со користење на таканаречениот „ноќен радар“ биле откриени и законски санкционирани вкупно 42 пречекорувања на максимално дозволената брзина, од кои 10 за повеќе од 50 километри на час. Покрај ова, санкционирани се и пет други видови прекршоци. Деновиве, исто така,  на поширокото тетовско подрачје продолжуваат и контролните активности со кои се опфатени прекршоците кои ги прават мотоциклистите, а во рамките на кои посебен фокус се управувањето без возачка дозвола, некористењето на заштитна опрема и технички неисправните и нерегистрирани мотоцикли.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести