spot_img
16.8 C
Skopje
четврток, јуни 3, 2021
spot_img

РАЗОТКРИЕНА! ОВА Е ДИЕТАТА НА ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША (фото)

Јелена Карлеуша веќе подолг период е поборник на веганската диета. Повеќето луѓе веројатно прво мислат дека овој начин на јадење ги ограничува можностите на Јелена кога ќе се соочи со одлуката што да се најде на нејзиното мени. Диетата на Јелена Карлеуша крие неколку добро чувани тајни за идеална линија и здрав живот.

Таа откри дека веганската диета може да имплицира далеку поширок спектар на јадења отколку што можете да си замислите.

Ви даваме пример од три дена во секојдневниот живот на позната пејачка, а сигурно секој ќе може да примени барем дел од овој здрав начин на живот во својата кујна.

Појадок: Сирење со малку маснотии 400гр, две парчиња леб од интегрално брашно, салата Ужина: Две јаболка Ручек: Грашок со зеленчук 400гр, салата Вечера: Салата од тиквички.

Втор ден

Појадок: Овесна каша 4 лажици, овошна мешавина, чиа семе Ужина: 300 гр цреши Ручек: Печен зелен грав со зеленчук, салата Вечера: Кисело млеко 360мл, салата.

Трет ден

Појадок: Мафини со тиквички, салата Ужина: Витаминска салата со црвена зелка Ручек: Печурки со зеленчук Вечера:Чорба од компир.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести