spot_img
14.8 C
Skopje
понеделник, мај 31, 2021
spot_img

27 прекршувања на забраната за движење

Од 00.00 часот до 04.00 часот (31.05.2021) констатирано е дека 27 лица не ја почитувале забраната за движење

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести