spot_img
14.8 C
Skopje
понеделник, мај 31, 2021
spot_img

218 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (30/31.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 218 прекршоци.
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести