spot_img
17.8 C
Skopje
недела, мај 30, 2021
spot_img

16 прекршувања на забраната за движење

Од 00.00 часот до 04.00 часот (30.05.2021) констатирано е дека 16 лица не ја почитувале забраната за движење.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести