spot_img
17.8 C
Skopje
петок, мај 28, 2021
spot_img

212 санкции за неносење маска

 Во текот на изминатото деноноќие (27/28.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 212 прекршоци.  

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести