spot_img
26.8 C
Skopje
четврток, мај 27, 2021
spot_img

Премиерот Зоран Заев се ревакцинираше на вакциналниот пункт во спортската сала „Борис Трајковски“

Премиерот Зоран Заев денес ја прими втората доза на вакцината „Синофарм“ на вакциналниот пункт во спортската сала „Борис Трајковски“, согласно националниот план за имунизација на населението.

Премиерот Заев се чувствува одлично и ќе го продолжи работниот ден согласно неговата агенда.

Премиерот Зоран Заев ги повикува сите граѓани кои досега не се регистрирале на порталот vakcinacija.mk тоа да го сторат што побргу, сé со цел да постигнеме колективен имунитет и да прогласиме победа врз пандемијата предизвикана од КОВИД-19.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести